Bielsko-Biała

    INFO: +48 603 980 347

 

WYSZUKAJ NA STRONIE:

PD505 LF
PMR bez pozwolenia radiowego
HYTERA
PD505 LF
PMR bez pozwolenia radiowego
HYTERA

PD505 LF
PMR bez pozwolenia radiowego

Hytera PD505LF to niewymagający licencji cyfrowy radiotelefon. Urządzenie pracuje w paśmie częstotliwości 446 MHz i zostało zaprojektowane zgodnie z otwartym standardem cyfrowej łączności radiowej Digital Mobile Radio (DMR). Tym samym należy do grupy pierwszych niewymagających licencji radiotelefonów DMR na świecie.

 

Digital Mobile Radio (DMR) to otwarty standard cyfrowej łączności radiowej dla profesjonalnej łączności radiowej (PMR) opracowany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Systemy łączności radiowej DMR korzystają z pasma kanału radiowego o szerokości 12,5 kHz i są tym samym kompatybilne z zakresem częstotliwości analogowej łączności radiowej. Dzięki temu rozwiązania radiowe oparte na standardzie DMR umożliwiają prostą i niedrogą migrację z łączności analogowej do łączności cyfrowej.

 

PD505LF

Solidna i odporna obudowa sprawia, że niewymagający licencji radiotelefon PD505LF firmy Hytera jest idealnym kompanem we wszystkich sytuacjach, gdzie konieczne jest zastosowanie profesjonalnego i solidnego radiotelefonu. Zadbaj o większe bezpieczeństwo i lepszą skuteczność w codziennej pracy. 

PD505LF doskonale sprawdzi się w takich branżach jak:

 

˃ Ochrona fizyczna

˃ Branża budowlana 

˃ Gospodarka rolna 

˃ Administracja nieruchomościami

˃ Czas wolny

 

Kształt i wzornictwo zostały oparte na klasycznych radiotelefonach. Jego solidna budowa oraz bogaty zestaw funkcji włącznie z szyfrowaniem zapewniają bezpieczną komunikację w każdej sytuacji.

 

Zalety

 

˃ Obsługa analogowej i cyfrowej łączności radiowej

PD505LF został zaprojektowany zgodnie ze standardem cyfrowej łączności radiowej Digital Mobile Radio (DMR) opracowanym przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Radiotelefon jest zgodny ze standardem DMR Tier I, a ponadto może być używany w trybie analogowym.

 

˃ Bezpieczna komunikacja

40 bitowe szyfrowanie Hytera zapewnia bezpieczną komunikację z kolegami.

 

˃ 32 zaprogramowane kanały

Dzięki zastosowanej technologii cyfrowej w obydwu radiotelefonach są dostępne 32 zaprogramowane kanały. Z tego jest do dyspozycji 16 kanałów analogowych i 16 cyfrowych, podzielonych na trzy strefy.

 

˃ Długi czas pracy akumulatorów

Inteligentne akumulatory litowo-jonowe (1.500 mAh) zapewniają co najmniej 16-godzinny czas działania w trybie cyfrowym, przy cyklu roboczym 5-5-90 (5 procent rozmowy/nadawanie, 5 procent odbiór i 90 procent stand-by).

 

˃ Akcesoria do każdego zastosowania

Do klasycznego ręcznego radiotelefonu Hytera PD505LF jest dostępny szeroki wybór akcesoriów. Wielostanowiskowa ładowarka 6-cio stanowiskowa, pokrowce zestawy słuchawkowe, ochronniki słuchu lub mikrofonów. PD505LF jest dostosowany do każdych warunków zastosowania.

 

˃ Ergonomiczne wzornictwo

Radiotelefon PD505LF zapewnia wysoki komfort obsługi i niezawodność, z która jest niezbędna w krytycznych sytuacjach.

 

˃ Indywidualne wzornictwo przycisków

Pomiędzy dwoma obrotowymi pokrętłami została umieszczona antena. Takie rozwiązanie zapobiega błędom w obsłudze i poprawia ergonomię pracy.

 

˃ Niezawodność

PD505LF spełnia wszystkie wymagania otwartego standardu ETSI dla DMR (ETSI-TS 102 361-1, -2, -3) oraz normy MIL810-C/D/E/F/G i IP54. Zapewnia tym samym ponadprzeciętne cechy użytkowe nawet w niesprzyjających warunkach.

 

Wybrane funkcje

 

˃ Ochrona przed pyłem i wilgocią według normy IP54

 

˃ Odporność na upadki i na wibracje według MIL-STD-810 C/D/E/F/G

 

˃ Wszechstronne wywołania głosowe w trybie cyfrowym: indywidualne, grupowe, rozgłoszeniowe

 

˃ Squelch w trybie analogowym

 

˃ Funkcja Scan dla kanałów analogowych oraz cyfrowych: Przy użyciu funkcji Scan (przeszukiwanie kanałów) radiotelefon przeszukuje zaprogramowane kanały. W przypadku wykrycia wywołania na jednym z kanałów urządzenie pozostaje na tym kanale do zakończenia wywołania

 

˃ Pomimo, że PD505LF nie jest wyposażony w wyświetlacz obsługuje wiadomości tekstowe: Można ustawić ponad 25 zaprogramowanych wiadomości tekstowych. Dwie wiadomości mogą być wysyłane przy użyciu programowalnego przycisku przez krótkie lub długie wciśnięcie

 

˃ Programowalny przycisk, obsługujący dwie funkcje. Funkcje można wybierać przez krótkie lub długie wciśnięcie

 

˃ Dioda LED statusu: LED wskazuje na przykład, czy radiotelefon nadaje, odbiera, skanuje lub stan akumulatora

 

˃ 40 bitowe szyfrowanie 

 

˃ Standard transmisji danych DMRA

 

˃ Nadawanie aktywowane głosem - VOX

 

˃ Tryb bezpośredni TDMA dla DMR: Na jednej częstotliwości mogą być jednocześnie prowadzone dwie niezależne rozmowy

 

˃ Różnorodne akcesoria (np. mikrofonogłośnik, ładowarka z 6 stanowiskami)