Bielsko-Biała

    INFO: +48 603 980 347

 

WYSZUKAJ NA STRONIE:

RD985
Przemiennik cyfrowy
HYTERA DMR
RD985
Przemiennik cyfrowy
HYTERA DMR
RD985
Przemiennik cyfrowy
HYTERA DMR

RD985
Przemiennik cyfrowy

Przemiennik w standardzie ETSI DMR Hytera RD985

 

Przemienniki DMR Hytera RD985 i RD985S stanowią najważniejsze elementy analogowych i cyfrowych sieci bezprzewodowych i zostały zaprojektowane dla DMR zgodnie z otwartym standardem ETSI. Oba przemienniki cechuje niezawodność i wyjątkowe funkcje.

RD985 i RD985S – cyfrowe korzyści w stosunku do konkurencji!

 

  • Zalety

 

Oba przemienniki mogą pracować w trybie analogowym oraz w trybie cyfrowym  są w pełni kompatybilne z obecnie stosowanymi systemami analogowymi. Ponadto

urządzenie RD985S jest naprawdę wszechstronne: oprócz radiowej łączności trankingowej DMR, obsługuje ono stosowanie w systemach Hytera XPT i Simulcast.

Oba przemienniki zaprojektowano zgodnie z otwartym standardem ETSI Digital Mobile Radio (DMR), a ich właściwości techniczne czynią je doskonałymi urządzeniami na drodze do radiofonii cyfrowej.

 

Kluczowy element profesjonalnej infrastruktury telekomunikacyjnej 

Wszystkie przemienniki Hytera można w trybie cyfrowym łączyć w kompleksową sieć radiową z zastosowaniem połączenia IP (tzw. IP Multi Site). W trybie analogowym przemienniki można łączyć ze sobą w systemie back-to-back. Zarówno w

konwencjonalnym trybie analogowym, jak i w trybie DMR (DMR Tier II) możliwe jest stosowanie przemienników RD985 i RD985S wspólnie ze przemiennikami RD625 i RD965 w obrębie jednego systemu radiowego.

 

Możliwość doposażenia do wyższych wymagań (RD985S)

przemiennik RD985S, oprócz konwencjonalnego trybu analogowego i cyfrowego, obsługuje również inne tryby pracy, które można uaktywnić poprzez aktualizację. Możliwe jest jego zmodernizowanie do systemów łączności radiowej DMR Simulcast, łączności trankingowej DMR Tier III lub Hytera XPT. Dzięki temu urządzenie RD985S stanowi pewną inwestycje w rozwijające się projekty łączności radiowej.

 

Efektywne wykorzystanie spektrum częstotliwości

Technika TDMA sprawia, że jeden kanał może być używany przez dwukrotnie większą liczbę użytkowników, niż w przypadku analogowych lub cyfrowych systemów FDMA. Z powodu ograniczonych zasobów częstotliwości jest to znacznym odciążeniem, pozwalającym na zmniejszenie kosztów urządzeń systemowych i licencji.

 

Tryb Dual i automatyczne przełączanie

Oba przemienniki, w zależności od typu sygnału odbiornika, mogą przełączać się samoczynnie pomiędzy trybem cyfrowym a analogowym.

 

Bezpieczna komunikacja

Dla zabezpieczenia komunikacji radiowej przed podsłuchem, przemienniki RD985 i RD985S wyposażono w rozbudowane cyfrowe funkcje szyfrowania, zgodnie ze

specyfikacją DMRA. W zależności od wersji, oba przemienniki obsługują szyfrowanie z zastosowaniem 40, 128 lub 256 bitów.

 

  • Bogate w możliwości i niezawodne

 

Duża moc nadawcza

Oba przemienniki oferują moc nadawczą regulowaną nawet do 50 W, dzięki czemu mogą sprostać wysokim wymaganiom stawianym nowoczesnym systemom łączności radiowej PMR.

 

Wyjątkowo niezawodne

Ponieważ oba przemienniki skonstruowano zgodnie z normami wojskowymi, cechuje je trwale wysoka niezawodność i znakomita moc. Wyniki testów wykonanych przez niezależne laboratoria wykazały, że bezawaryjny czas pracy urządzeń wynosi do 100 000 godzin i tym samym spełnia wymagania dla zastosowań w sytuacjach ekstremalnych.

 

Wszechstronne możliwości instalacji

Przemienniki RD985 i RD985S można przy zastosowaniu opcjonalnego zestawu instalacyjnego zamontować w 19 calowej szafie rack. Alternatywnie można je również użytkować po prostu na regale, w uchwycie lub na stole. Przy użyciu dostępnego dodatkowo zestawu montażowego możliwe jest umieszczenie w obudowie opcjonalnego dupleksera.

 

Wysoka wydajność chłodzenia

Wzmacniacz mocy może odprowadzać powstające ciepło wyjątkowo efektywnie. Zintegrowany system wentylatorów dodatkowo wspomaga stabilną i wydajna pracę.